لزوم توجه به رویکرد تربیتی و فرهنگی، در کنار کیفیت بخشی آموزشی در مدارس

بازگشت


معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه اظهار کرد : رویکرد تربیتی و فرهنگی در مدارس سما در کنار کیفیت بخشی آموزشی مورد توجه قرار دارد.


معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه اظهار کرد : رویکرد تربیتی و فرهنگی در مدارس سما در کنار کیفیت بخشی آموزشی مورد توجه قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی ، همزمان با هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی دکتر مجتبی مددیار طی جلسه و با اهدای جوایز، از زحمات مربی طرح امین دبستان دخترانه و مربی پرورشی دبستان پسرانه سما واحد ارومیه تقدیر کرد.

مددیار در حاشیه این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر به عنوان پیشگامان تاسیس ستاد امر تربیتی در مدارس کشور گفت: استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است که مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های آن به نسل های جدید انتقال یابد.

وی در ادامه نقش مربیان پرورشی و مسئولان فرهنگی مدارس را در این زمینه بی بدیل عنوان کرد و گفت: بعد از خانواده، مدرسه مهم ترین کانون تربیت و شکل گیری ابعاد شخصیتی کودکان و نوجوانان محسوب می شود و از این رو ضروری است رشد و تکامل شخصیت دانش آموزان، فرهنگ پذیری، آموزش مهارت های مختلف زندگی و دست یابی به حیات طیبه که مورد تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است بیش از پیش توسط مسئولان تربیتی مدارس مورد توجه قرار گیرد.

مددیار با تاکید بر اینکه مدارس سما در کنار کیفیت بخشی به مسائل آموزشی و رویکرد علمی، رویکرد تربیتی و فرهنگی را نیز با جدیت دنبال می کنند عنوان کرد: این مدارس در راستای دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تحقق برنامه های سندتحول بنیادین آموزش و پرورش با در اختیار داشتن نیروهای متعهد و انقلابی در حال فعالیت هستند.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در ادامه با اشاره به اهمیت گسترش آموزش قرآن کریم در مدارس به عنوان راهکاری برای تقویت چرخه قرآنی در جامعه تصریح کرد: ضروری است مربیان طرح امین و مربیان پرورشی، از روش های نوین برای تعلیم قرآن به دانش آموزان استفاده کنند.

وی افزود: در این راستا باید با آموزش های نوین و اصولی قرآن کریم، ضمن ایجاد روحیه انس با قرآن در دانش آموزان، از وقوع آسیب های اجتماعی در آینده دانش آموزان جلوگیری و سلامت روانی آن ها را تضمین کرد.


تصویر پیوست شماره  1کلمات کلیدی پست
روز تربیت اسلامی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
 چهارشنبه ، 11 اسفند 1400 - 2:17 بعد از ظهر
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : اخبار
کد پست : 2080

اطلاعات تماس


  ارومیه ، شهرک بهداری ، خیابان فارابی ، خیابان محتشم ، دانشکده مهارت و کارآفرینی واحد ارومیه
  044-33662058
  044-33663881  (دورنگار)
 Info@samaurmia.ac.ir
 صندوق پستی   1544
 کدپستی 36458-57171

خوراک


آمار بازدید


  آپی آدرس :
44.201.95.84
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
1077
  بازدید دیروز :
615
   افراد آنلاین :
1600
   بازدید ماه جاری :
8841
   بازدید ماه گذشته :
28090
   بازدید کل :
254940

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790